PRACA DLA PIELĘGNIAREK

Legalna praca w Niemczech

PRACA DLA PIELĘGNIAREK - Agencja-pracy-warszawa.euPosiadasz wykształcenie pielęgniarskie, ale praca na dotychczasowym stanowisku nie satysfakcjonuje cię lub masz kłopot z jej znalezieniem? Może warto przemyśleć wybór, jakim jest legalna praca w Niemczech? Duża liczba tamtejszych szpitali poszukuje do pracy pielęgniarek, również zza wschodniej granicy. Wśród ogłoszeń można znaleźć zarówno te dotyczące pracy związanej z opieką nad osobami starszymi, jak i na oddziałach renomowanych placówek medycznych. W tym drugim przypadku duża część pracodawców gwarantuje wszystkie niezbędne szkolenia oraz możliwość nostryfikacji dyplomu. Z kolei sieci domów opieki dla osób starszych czasami dają możliwość wyboru miejscowości, w której chciałoby się pracować.

Wymagania

Osoby, które posiadają potwierdzone świadectwem umiejętności są wyjątkowo mile widziane. Chodzi o zarówno dyplom studiów licencjackich, magisterskich jak i dyplom pielęgniarski. Wszystkie specjalistyczne kursy i zaliczone szkolenia będą oczywiście zaletą.

Znajomość języka niemieckiego jest jednym z wymogów, ale wystarczy stopień zapewniający prostą komunikację. Oczekiwany poziom kompetencji językowych waha się zazwyczaj między A2 oraz B1. Oczywiście im lepszą znajomość języka posiadasz, tym prościej będzie można się postarać o pracę na lepszym stanowisku. Znaczna większość klinik zapewnia pracownikom bezpłatny kurs językowy, który podniesie wasze umiejętności i umożliwi zapoznanie się ze specjalistyczną terminologią medyczną.

Dlaczego warto?

Pracownicy mogą także liczyć na zagwarantowanie pakietu relokacyjnego oraz pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy przeprowadzce. Zdarza się również, że pracodawcy zapewniają bezpłatne zakwaterowanie na okres pierwszych trzech miesięcy. Wysokość wynagrodzenia, w zależności od konkretnego miejsca i zakresu obowiązków waha się pomiędzy 2.000 – 3.500 Euro. Praca jest w pełni legalna, a więc otrzymasz odpowiednią umowę doprecyzowującą warunki, na których zostaniesz zatrudniona, a także odprowadzisz składki na ubezpieczenie.

Nie trać czasu i umów się na rozmowę kwalifikacyjną już dziś. Stabilna praca w oparciu o umowę, szansa na rozwój w nowoczesnych szpitalach oraz wysokie zarobki czekają na ciebie!

Najświeższe oferty pracy w Niemczech dla absolwentek pielęgniarstwa:

>> Praca dla pielęgniarek Niemcy <<