WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY

WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY - Agencja-pracy-warszawa.euOstatnimi czasy bardzo wiele Polaków wyjazd do pracy do Niemiec. Niektórzy poszukują zatrudnienia samodzielnie, z kolei inni zwracają się do specjalnych agencji. Ta druga możliwość często okazuje się bardziej dogodna dla wszystkich – i dla osób, które nigdy nie wyjeżdżały do pracy za granicę, i dla tych, które posiadają już jakieś doświadczenie. Agencja zatrudnienia może ułatwić wiele spraw – wskazuje pracodawców, pomaga w zajęciu się niezbędnymi formalnościami, nierzadko organizuje także transport i zakwaterowanie. Aby jednak nie ryzykować niechcianych rozczarowań, nerwów i problemów, należy wybrać wykwalifikowanego, kompetentnego pośrednika. Jak wyszukać wiarygodną i legalną agencję pracy?

Zbieranie niezbędnych informacji

Zanim podejmie się decyzję o nawiązaniu współpracy z danym pośrednictwem, trzeba upewnić się, czy działa ono zgodnie z prawem. Należy sprawdzić, czy wybraną agencję wpisano do wymaganych rejestrów – między innymi do Krajowego Rejestru Sądowego oraz Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Warto też wziąć pod uwagę to, czy posiada ona istotne certyfikaty. Dobrze jest również dowiedzieć się, jakie doświadczenie ma wybrane pośrednictwo – od ilu lat działa i z jakimi pracodawcami współpracuje. Trzeba też poddać ocenie, na jakich zasadach prowadzona jest rekrutacja oraz czego pracownik może się spodziewać po zawiązaniu kontraktu. Takie informacje udostępnia między innymi strona internetowa Agencji Pracy organizującej zgodnie z prawem wyjazdy zarobkowe do Niemiec.

Za każdym razem powinno się także uważać na możliwe wyłudzenia pieniędzy – dobry pośrednik nie może wymagać od swoich klientów wpłat na przykład za pokazanie dostępnych posad. Przed definitywnym zdecydowaniem o podjęciu współpracy, warto też poszukać porady osób, które mają już doświadczenie z wybraną agencją. Rewelacyjnym źródłem informacji bywają fora internetowe albo strony www udostępniające oceny rozmaitych pośrednictw. Rozsądnym pomysłem może być również poproszenie o pomoc swoich znajomych – może któryś z nich pracował już kiedyś w Niemczech i zna jakiegoś pewnego pośrednika.

Zachowując wymienione wyżej środki ostrożności, można wybrać taką legalną agencję zatrudnienia, która umożliwi zawarcie owocnej współpracy.